Lang gb
|

Wasze hity

  1. Cudowny chłopak
  2. Gotowi na wszystko. Ex...
  3. Trzy billboardy za Ebb...
  4. Ignacy Loyola
  5. Kształt wody
  6. Logan: Wolverine
  7. Dobrze się kłamie w mi...
  8. Najlepszy
  9. Król rozrywki
  10. Tamte dni, tamte noce
KEI

Tamte dni, tamte noce

Call Me by Your Name
Reżyseria: Luca Guadagnino

Repertuar filmu "Tamte dni, tamte noce" w Warszawie

Kino   środa, 21 lutego
Rano Sort up Po południu Sort up Wieczorem Sort up
Cinema City Arkadia 2d 22:15 bilet
Cinema City Mokotów 2d 22:00 bilet
Kinoteka 10:00 15:20 18:00
Luna 12:00
Muranów 16:30 22:30 bilet
Plakat filmu Tamte dni, tamte noce
Tytuł oryginalny: Call Me by Your Name
Czas trwania: 132 min.
Produkcja: Włochy/Francja/Brazylia/USA , 2017
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 26 stycznia 2018
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Luca Guadagnino
Obsada: Elena Bucci, Vanda Capriolo, Amira Casar

Nowy film Luki Guadagnino („Nienasyceni”, „Jestem miłością”) to sensualna opowieść o porywach pierwszej miłości. Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią.

Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch.

Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem.

W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

W rolach głównych zobaczymy międzynarodową obsadę, m.in. Armie Hammera, Timothée Chalameta, Michaela Stuhlbarga i Amira Casara.

Film nominowano do Złotych Globów w trzech kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy (Timothée Chalamet), najlepszy aktor drugoplanowy (Armie Hammer) oraz najlepszy film.

Film zdobył 8 nominacji do Critic’s Choice Awards, 6 nominacji do prestiżowych Independent Spirit Awards, zdobył dwie nagrody National Board of Review, nagrodę New York Film Critics Circle, dwie statuetki Gotham Independent Film Awards oraz kilkadziesiąt nominacji i nagród podczas międzynarodowych festiwali filmowych.

Lubię myśleć, że film „Tamte dni, tamte noce. Call Me By Your Name” zamyka trylogię filmów o pożądaniu. Należą do niej także „Jestem miłością” oraz „Nienasyceni”. Podczas gdy w tamtych filmach pożądanie prowadziło do posiadania, opowiadały o żalu, potrzebie wolności, tak w tym filmie chcieliśmy skupić się na niezwykłej urodzie idylli młodości. Elio, Oliver i Marzia znajdują się w plątaninie młodości i miłości. Trafnie określił to Truman Capote – „Miłość nie zna geografii, nie zna więc granic”.

Ale ten film to także mój hołd dla ojców: mego ojca biologicznego oraz tych, którzy zaszczepili we mnie miłość do kina – Renoir, Rivette, Rohmer, Bertolucci.

Luca GuadagnionoŚrednia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 46 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Tamte dni, tamte noce on IMDb

Trailer filmu: Tamte dni, tamte noce

Wasze opinie

kotdziwak 15. lutego 2018, 11:53

Piękny film.

Zofia 5 9. lutego 2018, 10:52

Zastanawia mnie radosna twórczość przy wymyślaniu polskich tytułów dla obcojęzycznych filmów. Szczególnie, gdy tytuł oryginalny "Call Me by Your Name" tak wiele mówi o tym, co film przedstawia.
A ten film, choć opowiada o historii z lat osiemdziesiątych, opisuje coś, co nie przestanie być ważne i aktualne, dopóki pragniemy kochać, być kochani i szczęśliwi! Ale także akceptowani, choćby ta miłość nie mieściła się w powszechnie przyjętych kategoriach... Bardzo poruszyła mnie historia tej miłości, znakomicie zagrana przez parę głównych bohaterów, szczególnie młodszego z nich, Elio. Oglądając film wspomniałam własne młodzieńcze wzruszenia i niepokoje, i to było piękne! I piękne są też zdjęcia! Oraz umiar twórców filmu w przedstawieniu scen erotycznych. Ale wyszłam z seansu z pytaniem, dlaczego? Dlaczego nie pozwalamy tym innym, żeby byli szczęśliwi? I to pytanie warto sobie zadawać na co dzień...

decis_kendul 28. stycznia 2018, 14:15

Absolutna rewelacja!
Subtelny, zmysłowy, inteligentny, humanistyczny, powolny, włoski klimat i odważny.

Najlepszy film ostatnich miesięcy.

Dodaj nowy komentarz Tamte dni, tamte noce

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

16 lutego
14 lutego
9 lutego
2 lutego

Zapowiedzi

23 lutego
2 marca
8 marca
9 marca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin