|

Top 10

  1. Tootsie
  2. Druk
  3. Śniegu już nigdy nie b...
  4. Cruella
  5. Adventures of a Mathem
  6. Nomadland
  7. A Quiet Place 2
  8. Druga połowa
  9. Mortal Kombat
  10. Soul
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

The Imitation Game

Imitation Game
Directed by: Morten Tyldum

Cinema program "The Imitation Game" in Warszawa

No showtimes for movie "The Imitation Game" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Gra tajemnic
Original title: Imitation Game
Runtime: 115 min.
Production: USA , 2014
Category: biography / drama / thriller
Release Date: 16 January 2015
Distribution: Forum Film

Directed by: Morten Tyldum
Cast: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong

"The Imitation Game" presents a fascinating, true story of an extremely talented Alan Turing, the British mathematician who, at a crucial time World War II broke the German Enigma code. Starring phenomenal Benedict Cumberbatch ("August: Osage County" series "Sherlock") and Academy Award nominee Keira Knightley ("Pride and Prejudice").
The team's most talented people in the world working under the supervision of the brilliant Alan Turing on breaking the complex code, which use the Nazis. Their incredible achievements, based in part on the work of Polish scientists, let put an end to the most brutal war in history much sooner than seemed possible. After these events Turing in a blaze of glory undertake the studies, which will result in the greatest revolution of our time - rise of the computer. Despite the incredible merit, eccentric genius falls into serious trouble that will lead to an unexpected turn in this fascinating story.
Average rate: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
24 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Imitation Game

Your comments

lakukaracza 21. February 2015, 19:15

Jak film może być biograficzny, a zarazem przekłamywać historię? Od strony kinematograficznej dałbym mu jakieś 6, a historycznej -1.

Sawa 25. January 2015, 17:24

Sama kreacja postaci świetna, zarówno jeżeli chodzi o Cumberbatcha i Knightley, niestety film mocno rozmija się zarówno z prawdą historyczną co do działania Bletchley (ośrodka łamania szyfrów w Anglii), wcześniejszego wkładu polskich szyfrantów w łamanie Enigmy (Polacy konstruowali maszyny służące do łamania kodów Enigmy zwane Bomba, już przed wojną), ale również co do charakteru samego Turinga. W filmie zrobiono z niego skrajnego odludka z zespołem Aspergera gdy w rzeczywistości nie był on aż tak wycofany społecznie. Cóż prawda ekrany niewiele wspólnego ma z prawdą historyczną.

Moviemakerr 23. January 2015, 11:06

Kogo tak naprawdę obchodzi kto złamał Enigmę?

novax 23. January 2015, 6:05

Dobrze zrobiony film z ciekawym tematem, świetną grą głównego bohatera. Oczywiście można się przyczepić: za dużo pieczeni na tym ogniu - homoseksualizm, autyzm i fałszywe przypisywanie całej zasługi anglikowi Turingowi; rola Polaków sprowadzona do kradzieży Enigmy, co jest totalnym sfałszowaniem historii. Ale gdyby pominąć te kwestie, to film o fascynacji matematyką, procesie dochodzenia do rozwiązań nietypowymi drogami, indywidualizmowi i samotności geniuszu. Polecam !

RJ1970 21. January 2015, 23:19

Bardzo dobre film, dobra gra aktorska warty zobaczenia.
Myślę, iż sama enigma ani prawda historyczna nie jest w tym filmie najważniejsza i nie była powodem, dla której ten film powstał.
Wydaje mi się, iż celem filmu było pokazanie osoby głównego bohatera z jego wszelkimi wadami i zaletami oraz atmosfery pracy w zespole ludzi nieprzeciętnie uzdolnionych poddanych ogromnej presji.
Nie bez znaczenia jest także watek pokazujących jak postępuje się z osobami, którzy oddali ogromne zasługi dla społeczeństwa, ale na skutek zmiany sytuacji przestali być potrzebni a wręcz stali się niwewygodni.

anka 19. January 2015, 14:55

Ciekawy. Szkoda, że tak mało "techniczny". Ale myślę że warto zobaczyć historię pana, co stworzył słynną maszynę Turinga ;)
Genialna kreacja Cumberbatcha :)
Końcówka słaba.....

tlr 18. January 2015, 22:56

ABSOLUTNA REWELACJA! Wspaniały film. Cumberbatch w szczytowej formie.

S 16. January 2015, 19:15

Jakim cudem ma to być prawdziwa historia, skoro to Polacy rozszyfrowali Enigmę?...

st 16. January 2015, 18:21

Ten film powinno się w Polsce zbojkotować.

Add new comment The Imitation Game

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

18 June
11 June
4 June

Coming soon

25 June
2 July
9 July
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl