repertuary.pl
Film

Anatomia upadku

Anatomie d'une chute
Reżyseria: Justine Triet

Repertuar filmu "Anatomia upadku" w Warszawie

piątek, 21 czerwca
Film Przed 16:00 Po 16:00
Iluzjon Filmoteki Narodowej 19:00
Kinoteka 20:35 bilet
Plakat filmu Anatomia upadku
Tytuł oryginalny: Anatomie d'une chute
Czas trwania: 150 min.
Produkcja: Francja , 2023
Gatunek: thriller
Premiera: 23 lutego 2024
Dystrybutor filmu: M2 Films

Reżyseria: Justine Triet
Obsada: Sandra Huller, Swann Arlaud, Milo Machado Graner

„Anatomia upadku” to absolutne wydarzenie – jeden z najgłośniejszych filmów roku, zdobywca kilkudziesięciu nagród i wyróżnień, w tym dwóch Złotych Globów, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. To mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z „Zaginionej dziewczyny” Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji w pozornie szczęśliwym małżeństwie. W roli głównej fenomenalna Sandra Hüller, typowana jako jedna z głównych faworytek w oscarowym wyścigu.

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: 'Czy to zrobiła?'.


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 9 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Anatomia upadku on IMDb

Trailer filmu: Anatomia upadku

Wasze opinie

zz 11. marca 2024, 20:39

Znakomity

Łukasz Kraków 10. marca 2024, 22:05

Anatomia upadku kina. Przegadany. Fabuła dno. Gra aktorska tragedia. Montaż, realizacja tragedia. Muzyka mega wkurzająca. Plus pół godziny reklam przed seansem . Wyleczył mnie ten film z chodzenia do kina do końca roku przynajmniej.

Dodaj nowy komentarz Anatomia upadku

Twoja opinia o filmie: