|

Wasze hity

  1. 25 lat niewinności. Sp...
  2. Palm Springs
  3. Sound of Metal
  4. Portret kobiety w ogni...
  5. Niepamięć
  6. Zaćmienie
  7. Tajemniczy ogród
KEI

Od 12 lutego kina znów otwarte !!

Od miesięcy miłośnicy X muzy nie mieli możliwości oglądania seansów w kinach. Od dnia 12 lutego kina znów mogą być otwarte

Z otwarciem się dla widzów wstrzymały się na razie multipleksy: Multikino, Cinema City oraz Helios. Otwarte są za to w większości kina studyjne !

De-Lovely


Reżyseria: Irwin Winkler

Repertuar filmu "De-Lovely" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "De-Lovely" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu De-Lovely

Czas trwania: 125 min.
Produkcja: USA , 2004
Premiera: 10 grudnia 2004
Dystrybutor filmu: CinePix

Reżyseria: Irwin Winkler
Obsada: Kevin Kline, Ashley Judd, Jonathan Pryce, Kevin McNally

Wyreżyserowana przez Irwina Winklera, twórcę filmów "System", "Dotyk miłości" i "Życie jak dom", opowieść o barwnym życiu legendarnego kompozytora Cole Portera, twórcy niezapomnianych przebojów "De-lovely" i "Anything Goes". W rolach głównych: Kevin Kline ("Rybka zwana Wandą"), Ashley Judd ("Frida"), Jonathan Pryce ("Evita") oraz gwiazdy muzyki: Robbie Williams, Alanis Morissette, Diana Krall, Natalie Cole i Sheryl Crow.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1269 razy. | Oceń film

Wasze opinie

efraim 16. lutego 2005, 10:35

nikt nie mysli o pacjencie
Ile to już razy lekarze i manipulanci z Hollywood tworzyli genialne receptury, które okazywaly się albo niemozliwe do wykonania, albo nie do przelkniecia?.. Tym razem jest podobnie. W aptekarskim moździerzu znalazł się wybitny kompozytor i tekściarz, wspaniali wykonawcy Elvis Costello, Alanis Morissette, Lemar, Sheryl Crow w genialnej piosence ‘Begin the Beguine’ czy Diane Krall. Jest tez - jak zwykle walczacy za wszelka cene o przychylnosc publicznosci i zebrzacy o jej wzgledy - Robin Williams. W roli piosenkarza do kotleta wypada nie najgorzej. I tu się zachwyt kończy. Scenarzysci postawili sobie za punkt honoru opowiedziec cala droge artystyczna Potera (nie szczedzac widzom przede wszystkim szczegolow alkowy) i nie zrezygnowali z zadnej sceny. Film ciagnie się ponad dwie godziny, a widzowie czekaja wylacznie na kolejne piosenki. Wniosek nasuwa się prosty: może lepiej było sfilmowac musical albo sceny z zycia artysty uczynic migawkowym dodatkiem do muzyki, a nie odwrotnie? Mikstura zle zmieszana, bez smaku i nie dziala, zadnej choroby nie leczy. czasem tylko trafia sie grudka czegos slodkiego.

Myli się ten, kto sądzi, że z Cole Porterem nie da się już nic zrobić. Miałby rację, gdyby obejrzał tylko i wyłącznie film 'De-Lovely'. Przyklad brawuroweg musicalu 'Anything Goes' musicalu utrzymujacego sie od lat na londyskich scenach przyciaga tlumy. Sprawnie zaspiewany i zatanczony wbrew oczekiwaniom nawet nie okazuje się ramotką jak film Irwina Winklera.

Dodaj nowy komentarz De-Lovely

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

5 marca
26 lutego
15 lutego

Zapowiedzi

12 marca
19 marca
26 marca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin