repertuary.pl
Film

Upadłe Anioły

Fallen Angels
Reżyseria: Wong Kar-Wai

Repertuar filmu "Upadłe Anioły" w Warszawie

Brak repertuaru dla filmu "Upadłe Anioły" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Upadłe Anioły
Tytuł oryginalny: Fallen Angels
Czas trwania: 96 min.
Produkcja: Hongkong , 1995
Premiera: 6 listopada 1999
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Wong Kar-Wai
Obsada: Leon Lai Ming, Takeshi Kaneshiro, Wu Yuk-Ho

Hongkong, rok 1995. Płatny zabójca Wong Chi-Ming od trzech lat przyjmuje zlecenia od swego agenta - kobiety. Spotykają się rzadko, ale jemu odpowiada fakt, że jego życie jest planowane przez kogoś innego. Zupełnie samotny, domyśla się, że jego agentka jest szaleńczo w nim zakochana i nieświadomy tego, że kradnie jego śmieci by szukać wskazówki dotyczącej jego charakteru i przyzwyczajeń.

Były więzień He Zhiwu stale ucieka przed policją, ponieważ żyje z otwierania sklepów po ich zamknięciu przez właścicieli i zmuszania klientów do nabywania od niego towaru. Przestał mówić w wieku lat pięciu po zjedzeniu przeterminowanej puszki ananasów. Mieszka z ojcem, prowadzącym dom noclegowy.

Wong jest zmęczony ciągłym doznawaniem obrażeń przy wykonywaniu zleceń i decyduje się zrezygnować ze swego zajęcia. Boi się jednak poinformować o tym swej partnerki i zostawia jej instrukcję, by odtworzyła nagraną piosenkę Wang Ji Ta - Zapominij o nim. Pewnej deszczowej nocy spotyka Baby, dziewczynę-punka z pomarańczowymi włosami i idzie do jej mieszkania na jednorazową seksualną randkę. Baby wyznaje, że była już kiedyś jego dziewczyną i ma nadzieję, że tym razem z nią zostanie.

He Zhiwu spotyka Charlie Young, oszalałą z rozpaczy, porzuconą dziewczynę. Próbuje jej pomóc w wytropieniu znienawidzonej rywalki, w trakcie poszukiwań przekonując się, iż po raz pierwszy jest zakochany. Jednak Charlie nadal kocha byłego chłopaka i wkrótce znika z życia He. Zhivu czując się odmieniony po ich krótkim spotkaniu, ogranicza swoje nocne napady do baru szybkiej obsługi Midnight Express i rozpoczyna pracę w restauracji podającej sushi, której zarządzający Sato uczy go obsługi kamery video. He pożycza od Sato kamerę i nakręca film ze swoim ojcem.

Baby dowiaduje się o istnieniu agentki i naciska, by Wong formalnie zerwał z nią współpracę. Jednakże agentka błaga o wykonanie zamówienia po raz ostatni i Wong postanawia je przyjąć. Zrywa z Baby tak delikatnie, jak potrafi, i ginie w trakcie wykonywania zlecenia.

Kiedy ojciec nieoczekiwanie umiera, He Zhiwu powraca do niektórych ze starych obyczajów. Charlie pokazuje się pewnego dnia w Midnight Express, ale udaje, że nie poznaje He. Tej nocy agentka (która teraz pracuje sama) widzi grupę mężczyzn bijących He Zhiwu. Kierowana impulsem prosi He o podwiezienie do domu na jego motorze. Kiedy przejeżdżają przez Cross-Harbour Tunnel, przytula się do niego mocno i czuje cieło, którego nie doświadczyła od bardzo dawna.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1678 razy. | Oceń film

Wasze opinie

an!a 10. października 2004, 9:53

Niesamowity
Film po prostu jest niesamowity. Warto go obejrzeć z wielu powodów: świetnych zdjęć, dobrej obsady, ale dla mnie największym plusem był soundtrack, który idealnie dopasowany do scen wtapiał się w wydarzenia. Polecam.

Dodaj nowy komentarz Upadłe Anioły

Twoja opinia o filmie: